Festiwal 2014

4 - 6 lipca 2014

Aktualności

Jury festiwalu

Wspaniali muzycy po raz kolejny oceniać będą występy konkursowe wykonawców. Jury tegorocznego festiwalu to uznane autorytety nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju. Pracom jury przewodniczył będzie Piotr Baron. 

Piotr Baron – PRZEWODNICZĄCY JURY
Muzyk i dyrygent zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych; wykładowca i zastępca dyrektora Instytutu Jazzu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie; wykładowca w Hochschule Lausitz w Cottbus w Niemczech; organizator życia muzycznego na Śląsku, a także muzyk kościelny; uczestnik kilku poprzednich edycji Festiwalu „Cantate Deo”.

prof. Michalina Growiec
Wieloletni dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego i kierownik Katedry Wokalistyki
Akademii Muzycznej w Katowicach; inicjatorka i kierownik artystyczny Festiwalu „Dni Muzyki Wokalnych” w tejże uczelni; uhonorowana wieloma odznaczeniami i nagrodami za bogatą działalność pedagogiczną oraz koncertową w kraju i za granicą; członek jury wielu festiwali wokalnych; związana z Festiwalem „Cantate Deo” od początku jego istnienia.

prof. Krystyna Krzyżanowska–Łoboda
Pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Chóralistyki na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu, dyrygent oraz organizator festiwali i uznanych przeglądów muzyki chóralnej; współzałożyciel, dyrygent i kierownik Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach; dyrektor artystyczny Gliwicko-Zabrskiego Oddziału Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr, a także dyrygent chóru katedry gliwickiej. 

Jolanta Sznajder 
Dyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu i dyrygent chóru kameralnego; muzyk i dyrygent innych zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych; od wielu lat zaangażowana w dzieło muzyki kościelnej przez współpracę z Ośrodkiem Liturgicznym Ruchu „Światło-Życie” i organizację warsztatów chorałowych.

Kornelia Czogalik 
Polonista i teolog; pedagog w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy koło Raciborza; autorka tekstów scenicznych (dla potrzeb młodzieżowej grupy teatralnej) i poetyckich, m.in. tekstu „Oratorium Rudzkiego” skomponowanego przez Henryka Jana Botora oraz słów kilku pieśni religijnych, a także wystąpień naukowych i artykułów publicystycznych z dziedzin literacko-teologicznej i językowej.

Jerzy Sojka
Flecista, solista orkiestry Filharmonii Śląskiej w Katowicach; w latach 70-tych i 80-tych był flecistą i wokalistą zespołu oraz festiwalu „Cantate Deo” u boku śp. Norberta Blachy; wiele wspólnych koncertów zespołu prowadził łącząc muzykę i słowo ze świadectwem wiary; wspomagał Norberta Blachę w organizacji Warsztatów Gospel w Rybniku. 

ks. Franciszek Koenig – SEKRETARZ JURY
muzykolog; referent ds. muzyki kościelnej kurii diecezjalnej w Gliwicach i duszpasterz muzyków kościelnych; adiunkt na Wydziale Teologicznym Uniwersytety Opolskiego w Opolu. 

Jan Paweł II a Cantate Deo

Patroni honorowi

Sponsorzy

Patroni medialni

Przyjaciele

© CANTATE DEO
Festiwal Piosenki Religijnej i Muzyki Chrześcijańskiej
e-mail: festiwal@cantate.pl, tel: 32 721 89 28, 601 515 552
Strona główna | Dla prasy | Serwis fotograficzny | Ankieta | Teksty piosenek | Mapa strony | Kontakt wykonanie: e-parafia.net